MonikaKRAUZE
       Copyright © 2019  Monika Krauze

BAZANEK i szczerbaty uśmiech losu

Monika Krauze

ilustracje: Jerzy Kozień

wydawnictwo Zielona Sowa, 2019

A wszystko zaczęło się od jęczących rur! Willa    przy    ulicy    Wyspiańskiego    41    ożywa    po    zmroku.    W    jej    pobliżu notorycznie   kręcą   się   podejrzane   typki,   więc   nikt   z   mieszkańców   nie   może czuć   się   bezpiecznie.   No,   może   jedynie   mieszkaniec   parteru,   dentysta   Hypki, człowiek-zagadka    o    aparycji    starego    sępa.    Chociaż,    kto    wie…        Czyżby i    zarośnięty    student    z    sutereny    też    maczał    swe    blade    palce    w    mokrej robocie?    No,    bo    chyba    nie    Eurydyka?!    Co    prawda    mówią    o    niej,    że    jest dobrym    duchem    domu,    i    jak    on    pracuje    po    nocach,    ale    przecież    wtedy maluje, a nie kolaboruje z wrogiem! I skąd się bierze ten zapach fiołków? Emil   Bazanek   wraz   z   młodszym   bratem   Jonaszem   próbują   pokrzyżować   szyki złoczyńcom,    wplątując    się    po    drodze    w    ciąg    nieoczekiwanych    zdarzeń. Jak zwykle niechcący! Słowo!

BAZANEK i tajemnica rodowego medalionu

Monika Krauze

ilustracje: Jerzy Kozień

wydawnictwo Zielona Sowa, 2020

Wiadomo,   że   tam,   gdzie   nie   ma   braci   Bazanków,   okolica   wyje   z   nudów. Ale,   ale!   W   parku   też   coś   wyje!   Wilki?   Utopce?!   Co   to   za   czerwone   światełko lewitujące   w   deszczu   między   starymi   dębami?   Ani   chybi,   jednooki   wilk   albo UFO!   I   jak   w   takich   warunkach   znaleźć   medalion   babci?   A   Emil   i   Jonasz potrzebują go tak bardzo do realizacji swoich planów! Kolejna   zagadka   czeka   na   rozwikłanie.   Na   razie   ukrywa   się   w   gąszczu   parku i coraz mniej mglistej przyszłości ;) Książka w przygotowaniu. Planowana premiera: wrzesień 2020.
strona autorska

   Książki dla dzieci

(i dorosłych z duszą dziecka)

Mamo, a dlaczego?

Monika Krauze

ilustracje: Tomasz Samojlik

wydawnictwo MULTICO, 2020

Dociekliwa   i   nieco   pyskata   Zuzka   dowiaduje   się   od   mamy   co   to   jest   zorza polarna, jak powstaje rosa i skąd się bierze przeciąg. Krótkie,     humorystyczne     opowiadania     dla     najmłodszych     o     zjawiskach fizycznych zachodzących w przyrodzie.

:)

Monika Krauze

ilustracje: :)

wydawnictwo :) 2020

Książka w  przygotowaniu. Planowana premiera 2020.
fot. Magda Sakowska rys. Tomasz Samojlik rys. Jerzy Kozień
MonikaKRAUZE
© Copyright © 2019  Monika Krauze
strona autorska

Książki dla dzieci

 (i dorosłych z duszą dziecka)

BAZANEK

i szczerbaty uśmiech losu

Monika Krauze

ilustracje: Jerzy Kozień

wydawnictwo Zielona Sowa, 2019

A wszystko przez te jęczące rury! Willa   przy   ulicy   Wyspiańskiego   41   ożywa   po   zmroku. W   jej   pobliżu   namolnie   kręcą   się   podejrzane   typki, więc     nikt     z     mieszkańców     nie     może     czuć     się bezpiecznie.   No,   może   jedynie   dentysta   o   aparycji starego   sępa   z   parteru.   Chociaż,   kto   wie…      Czyżby i    zarośnięty    student    z    sutereny    też    maczał    swe blade   palce   w   mokrej   robocie?   Bo   na   pewno   nie Eurydyka.     Chociaż     nocami     pozwala     się     unieść porywom    artystycznej    weny    na    swoim    poddaszu, jest dobrym duchem domu. Emil   Bazanek   wraz   z   młodszym   bratem   Jonaszem próbują    pokrzyżować    szyki    złoczyńcom,    wplątując się   po   drodze   w   ciąg   nieoczekiwanych   zdarzeń.   Ale to jak zwykle niechcący! Słowo!

Mamo, a dlaczego?

Monika Krauze

ilustracje: Tomasz Samojlik

wydawnictwo MULTICO, 2020

Dociekliwa    i    nieco    pyskata    Zuzka    dowiaduje    się od   mamy   co   to   jest   zorza   polarna,   jak   powstaje   rosa i skąd się bierze przeciąg. Krótkie,         humorystyczne         opowiadania         dla najmłodszych o zjawiskach fizycznych w przyrodzie.

BAZANEK i tajemnica

rodowego medalionu

Monika Krauze

ilustracje: Jerzy Kozień

wydawnictwo Zielona Sowa, 2020

Wiadomo,    że    tam,    gdzie    nie    ma    braci    Bazanków, okolica   wyje   z   nudów.   Ale,   ale!   W   parku   też   coś   wyje! Wilki?     Utopce?!     Co     to     za     czerwone     światełko lewitujące   w   deszczu   między   starymi   dębami?   Ani chybi     jednooki     wilk     albo     UFO!     I     jak     w     takich warunkach   znaleźć   medalion   babci?   A   Emil   i   Jonasz potrzebują     go     tak     bardzo     do     realizacji     swoich planów! Kolejna    zagadka    czeka    na    rozwikłanie.    Na    razie ukrywa   się   w   gąszczu   parku   i   coraz   mniej   mglistej przyszłości ;) Książka w przygotowaniu. Planowana premiera: wrzesień 2020.

:)

Monika Krauze

ilustracje: :)

wydawnictwo :)

Książka w przygotowaniu. Planowana premiera: 2020.
fot. Magda Sakowska rys. Jerzy Kozień rys. Tomasz Samojlik