MENU
LUB, LAJKUJ, KOCHAJ!
MONIKA KRAUZE  Szczęście sprzyja odważnym. Odważ się spełniać to, o czym marzysz .
 A zawsze uśmiechaliście się z niedowierzaniem, gdy wspominałem mimochodem, że zabawiam się czasem opowiadaniem sobie własnych anegdot  . - STANISŁAW JERZY LEC
516 640 462

O MNIE

Mam urodziny tego samego dnia, co mój Ojciec. Siedzę   przy   stole   i   patrząc   przez   okno   na   korony   drzew,   rysujące   się koronkową    krawędzią    na    tle    ciemniejącego    nieba,    obracam    w    palcach wieczne pióro. Zostało zrobione niedawno, ale rośliśmy razem od dziecka. Dostałam je od Taty w 2023 roku na nasze okrągłe urodziny. Od Taty, którego nie ma z nami od 30 lat. To    pióro    zostało    wyczarowane    z    drzew,    które    zasadził,    kiedy    byłam mała    dziewczynką,    -    z    mieniącej    się    barwnymi    słojami    wiśni,    jednolitego brązu    orzecha    włoskiego    i    z    jaśniutkiej,    sękatej    jabłoni,    która    rodziła papierówki z takim samym mankamentem, jaki mam w piórze. Trzymając   je   w   dłoni,   łączę   czerwoną   nitką   atramentu   to,   co   było   z   tym, co będzie. Jestem ciągle w drodze, rozwijam wątek. Żyję. Pójdziecie za mną?  
KONTAKT
Poznanianka z urodzenia, kobieta z przyrodzenia, pisarka z wyboru. Matka     dwóch     chłopaków,     którzy     stali     się     pierwowzorami     literackich Bazanków, miłośniczka natury, niespodzianek i truskawek. Uważa,   że   w   życiu   ma   się   to,   na   co   się   odważy.   Wystarczy   w   miejsce   strachu włożyć   ciekawość.   I   wierzyć   w   to,   co   się   robi.   Ta   wiara   to   nic   innego,   jak głębokie przeświadczenie, że to jest właśnie to, czego się chce. A   szczęście?   Zawsze   uważała,   że   jest   przy   niej.   Bez   niego   nic   by   się   nie   udało. A może to po prostu optymizm i poczucie humoru? Stara się dalej marzyć, bo marzenia się spełniają. Cnd.
Niektórzy tak wyobrażają sobie pracę pisarki. To urocze :)
fot. Lisi Pstryk
Zwyciężczyni konkursu literackiego na dokończenie powieści Leopolda Tyrmanda “Wędrówki i myśli porucznika Stukułki (powieść dokończona)” (wydawnictwo MG, 2016) - KLIK! Dwukrotna stypendystka programu dla twórców literatury i tłumaczy "Goście Radziwiłłów" pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (2021, 2022) - KLIK! Gościni prof. Miodka w programie telewizyjnym “Słownik polsko@polski ” - KLIK! Autorka książek dla dzieci i dorosłych. SM managerka. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Zioła w Profilaktyce i Terapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pracowała w Dziale Dydaktycznym ZOO - od stanowiska plastyczki do szefowej.
Copyright © 2019-2024 Monika Krauze
MENU
SOCIALE
MONIKA KRAUZE  Szczęście sprzyja odważnym. Odważ się spełniać to, o czym marzysz .
Mam   urodziny   tego   samego   dnia,   co   mój Ojciec. Siedzę   przy   stole   i   patrząc   przez   okno   na korony   drzew,   rysujące   się   koronkową   krawędzią na   tle   ciemniejącego   nieba,   obracam   w   palcach wieczne pióro. Zostało   zrobione   niedawno,   ale   rośliśmy   razem od dziecka. Dostałam    je    od    Taty    w    2023    roku    na    nasze okrągłe urodziny. Od Taty, którego nie ma z nami od 30 lat. To    pióro    zostało    wyczarowane    z    drzew, które   zasadził,   kiedy   byłam   mała   dziewczynką   -   z mieniącej   się   barwnymi   słojami   wiśni,   jednolitego brązu   orzecha   włoskiego   i   z   jaśniutkiej,   sękatej jabłoni,             która             rodziła             papierówki z    takim    samym    mankamentem,    jaki    mam    w piórze. Trzymając   je   w   dłoni,   łączę   czerwoną   nitką atramentu   to,   co   było   z   tym,   co   będzie.   Jestem ciągle w drodze, rozwijam wątek. Żyję. Pójdziecie za mną? Zwyciężczyni         konkursu         literackiego         na dokończenie       powieści       Leopolda       Tyrmanda “Wędrówki   i   myśli   porucznika   Stukułki   (powieść dokończona)”        (wydawnictwo        MG,        2016). Dwukrotna   stypendystka   programu   dla   twórców literatury    i    tłumaczy    "Goście    Radziwiłłów"    pod patronatem            Urzędu            Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (2021, 2022). Gościni   prof.   Miodka   w   programie   telewizyjnym “Słownik polsko@polski ”. Autorka książek dla dzieci i dorosłych. SM managerka. Absolwentka   Wydziału   Medycyny   Weterynaryjnej i         Nauk         o         Zwierzętach         Uniwersytetu Przyrodniczego      w      Poznaniu      oraz      studiów podyplomowych   Zioła   w   Profilaktyce   i   Terapii   na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pracowała    w    Dziale    Dydaktycznym    ZOO    -    od stanowiska plastyczki do szefowej. Poznanianka   z   urodzenia,   kobieta   z   przyrodzenia, pisarka z wyboru. Matka      dwóch      chłopaków,      którzy      stali      się pierwowzorami             literackich             Bazanków, miłośniczka natury, niespodzianek i truskawek. Uważa,   że   w   życiu   ma   się   to,   na   co   się   odważy. Wystarczy   w   miejsce   strachu   włożyć   ciekawość.   I wierzyć   w   to,   co   się   robi.   Ta   wiara   to   nic   innego, jak   głębokie   przeświadczenie,   że   to   jest   właśnie to, czego się chce. A   szczęście?   Zawsze   uważała,   że   jest   przy   niej. Bez    niego    nic    by    się    nie    udało.    A    może    to    po prostu optymizm i poczucie humoru? Stara   się   dalej   marzyć,   bo   marzenia   się   spełniają. Cnd.
 A zawsze uśmiechaliście się z niedowierzaniem, gdy wspominałem mimochodem, że zabawiam się czasem opowiadaniem sobie własnych anegdot  . - STANISŁAW JERZY LEC
Niektórzy tak wyobrażają sobie pracę pisarki. To urocze :) fot. Lisi Pstryk
JOHN JAMES